FOTOGRAFIA

Selfie! Jak zrobić sobie dobre zdjęcie telefonem

Czas aktywny : null min      

 Selfie! Jak zrobić sobie dobre zdjęcie telefonem? Wbrew pozorom to nic trudnego, wystarczy trzymać się kilku zasad.

 

Oświetlenie

Wydawałoby się, że to oczywiste, ale wierzcie mi nie każde światło jest odpowiednie do dobrego selfie. Najlepsze jest światło naturalne, dzienne. Z czasem pokochasz je tak bardzo, aż uznasz że działa jak najlepszy krem przeciwzmarszczkowy! Dlaczego? Przekonasz się sama, gdy w końcu nauczysz się go świadomie używać. Nigdy nie używaj wbudowanej lampy błyskowej. Fantastycznym rozwiązaniem dla sztucznego światła jest lampa typu ring, która da efekt glamour-owego wykończenia i świetnych odbić światła w tęczówce oka.

Najprościej jest, gdy źródło światła znajduje się przed Tobą, ale przecina je inna płaszczyzna np. okno, firanka. Te okno, czy firanka są Twoimi dyfuzorami światła, czyli działają rozpraszająco. Dzięki temu na twarzy nie powstaną ostre cienie, światło rozłoży się równomiernie. Twarz będzie jasna, zaś tło ciemniejsze. Kolejną rzeczą jaką możesz zrobić by ładnie odbić światło jest przyłożenie białej kartki pod brodę. Tym sposobem jeszcze bardziej oświetlisz twarz i złagodzisz rysy twarzy.

Jeśli Twoje selfie ma być zrobione na zewnątrz to najlepsza jest tzw. złota godzina do której należy wschód i zachód słońca. Poznasz ją po tym, że cienie od drzew i domów są miękkie, a nie ostre jak w samo południe.

Odpowiednie ustawienie telefonu 

Obiektywy telefonów zawsze tworzą pewne zniekształcenia, szczególnie z bardzo bliskiej perspektywy. Telefon trzymany całkiem od doły poszerzy szczękę, zaś od góry głowę i czoło. Najodpowiedniejszym punktem jest ustawienie go delikatnie powyżej linii wzroku, lekko skośnie. Możesz również spróbować postarać się trzymać podbródek troszkę niżej, a aparat delikatnie w górze. Na świecie jest około pięciu ludzi, którzy wyglądają dobrze, gdy robią sobie zdjęcie od spodu brody.

Oczywiście każdą zasadę można złamać. Czasem jest tak, że nasza twarz będzie wyglądała po prostu lepiej z lekko powiększonym czołem, czy szczęką. Może nie będzie to pełne odwzorowanie siebie samego, ale całość może wyglądać atrakcyjniej. Eksperymentuj! Znajdź swoją najlepszą stronę!

Mimika twarzy

Nie wykrzywiaj swojej twarzy, nie rób zbyt szerokiego, sztucznego uśmiechu. Wszelkie dziubki i marszczenie czoła też nie przejdą. Staraj się mieć rozluźnioną twarz, ponieważ przy napięciach wychodzą bruzdy o których do tej pory mogłaś nie mieć zielonego pojęcia.  Spróbuj przechylić głowę w różnych kierunkach i delikatnie zmieniaj kąty pomiędzy poszczególnymi ujęciami, abyś mogła wybrać jedną z wielu opcji.

Najlepszą opcją jest ćwiczenie i robienie wielu selfie, aż dojdzie się do wprawy.

Selfie! Jak zrobić sobie dobre zdjęcie telefonem - Orgazmum, Justyna Pankowska

Tło

Im ciekawsze, tym lepsze. To one decyduje o tym, czy selfi bedzie ciekawe dla Twojego fana, czy też nie. Wybieraj ładne i schludne pomieszczenia, ciekawe ulice, ładne krajobrazy. Szukaj faktury, wzoru i kolorów, które obudzą całe zdjęcie, lub nawiązuje do Twojego życia codziennego. Na drugim planie nie powinno znajdować się nic, ani nikt, kto mógłby rozproszyć odbiorcę. Schowaj porozrzucane ubrania, uporządkuj pokój, zadbaj o ogólną czystość. Nigdy nie rób żadnych dziwnych fotomontaży, każdy zauważy, że coś jest nie tak.

 

Użyj odpowiednich aplikacji i filtrów

  • Filtra Valencia [Instagram], który jest najodważniejszym ze wszystkich filtrów i sprawia, że ​​wszyscy wyglądają wspaniale
  • Filtry na VSCO
  • Aplikacja Afterlight do edycji zdjęć z telefonu z aparatem.
  • Aplikacja Facetune pozwala subtelnie zamazywać, kształtować, przekształcać i definiować określone obszary twarzy
  • Aplikacja Adobe Photoshop Fix

Uważaj na nadmiar edycji

Przeretuszowane zdjęcia są najzwyczajniej w świecie sztuczne. Edycja ma być tylko lekkim muśnięciem, a nie zmianą Ciebie w 100 %. Intensywność filtra nie musi być maksymalna, suwakiem możesz ustawić jego zakres.

Spontaniczność

Przejrzyj Instagram, spójrz na selfie znanych dziewczyn i się zainspiruj! Niech każde zdjęcie będzie inne, raz poranne na dzień dobry, a innym razem na sportowo, czy może na wieczornej randce, albo zwyczajnie w kuchni. Dodawaj tylko takie , które naprawdę są świetne i wywołują jakieś emocje.

selfi, Justyna Pankowska, orgazmum

Selfie! Jak zrobić sobie dobre zdjęcie telefonem - Orgazmum, Justyna PankowskaSelfie! Jak zrobić sobie dobre zdjęcie telefonem - Orgazmum, Justyna Pankowska,