Bezglutenowe, Do pracy, Fit, Na kolację, Na śniadanie, OKAZJA, Smoothies, Koktajle, ZDROWIE

Power shake po treningowy z masłem orzechowym

Czas aktywny : null min      

Shake po treningowy to prosty i smaczny sposób na dostarczenie organizmowi optymalnej ilości białka.

Proteiny, czyli białka, to niezbędny składnik odżywczy. Słowo „proteina” pochodzi z greki – „protos” oznaczało właśnie coś niezbędnego do wzrostu organizmu, jego naprawy i prawidłowego funkcjonowania. Białko to energia, a takiej regeneracji potrzebujemy po naprawdę wyczerpującym treningu.

W diecie redukcyjnej powinno znaleźć się od 10 nawet do 30% białka, przy tym obniżając węglowodany oraz tłuszcz. Białko nie tylko przyczynia się do wzrostu masy mięśniowej, ale ma też ujemny bilansu energetyczny, co mobilizuje tłuszcz zapasowy do celów energetycznych (przyśpiesza przemianę materii.).

Twaróg i mięso potrafią totalnie się znudzić, szczególnie przy cateringu, więc może warto zastąpić jeden posiłek białkowy takim koktajlem? Wystarczy do shakera/blendera wsypać odmierzoną porcję, zalać wodą/mlekiem i zmiksować. Proteinowy proszek możesz też dodać do koktajli, owsianek czy omletów.

Dodatkowo ten shake po treningowy jest pyszny!

shake po treningowy, shake-protein-białkowy-białko-po-treningu-banan-masło-orzechowe-napój-energetyczny-posiłek-fit-zdrowe-przepis-orgazmum-food-photographer

Składniki:

Przygotowanie:

  • Wszystkie składniki przełożyć do misy blendera, zmiksować na gładko.

Powodzenia!

shake po treningowy, shake-protein-białkowy-białko-po-treningu-banan-masło-orzechowe-napój-energetyczny-posiłek-fit-zdrowe-przepis-orgazmum-food-photographer