FOTOGRAFIA

Darmowa nauka fotografii

Czas aktywny : null min      

Gotowanie, zdrowy tryb życia i fotografia, już lata temu skradły moje serce, tą ostatnią zajmuję się zawodowo na co dzień. Wraz z coraz większym Waszym zapotrzebowaniem na poszerzanie wiedzy w tym zakresie, oraz olbrzymią ilością mitów i niepraktycznych informacji jakie można znaleźć w sieci postanowiłam się dzielić z Wami na serwisie Orgazmum, moją wiedzą i doświadczeniem zdobywanym przez lata.

Podstrona o fotografii, którą właśnie buduje będzie przede wszystkim poświęcona:

  • praktycznym poradom z fotografii,
  • kadrowaniu zdjęć,
  • ustawieniu właściwych parametrów sprzętu,
  • prezentacji przedmiotu na zdjęciu,
  • błędom, których lepiej się wystrzegać,
  • osiągnięciu sukcesu w fotografii.

Przeczytasz o fascynacji do fotografii, która zachwyca każdym etapem, zaczynając od wstępnej idei, rozwinięcia pomysłu, pierwszych szkiców technicznych, zaangażowania zespołu specjalistów i wreszcie stworzenia konkretnej koncepcji aranżacji całej sesji zdjęciowej.

Pierwszego bloga założyłam w 2007 roku, gdy mało osób mogło się pochwalić zdjęciami super jakości. Nie panowała jeszcze wtedy moda na piękne zdjęcia, szaty graficzne stron itp. W 2008/2009 zaczęły pojawiać się pierwsze czyste w odbiorze i w przystępnej jakości zdjęcia. Sama zaś ze względu na finanse, fotografią profesjonalną zajęłam się w 2014 roku i jest to moja główna profesja do dziś. Moje obecne umiejętności i jakość którą uzyskuję, możesz zobaczyć na stronie mojego studio fotografii:

Studio Meksyk

Darmowa nauka fotografii, kurs fotograficzny, models, fotografia studyjna, kulinaria, nikon, canon, fomei, eizo

Po paru wykonanych sesjach z moimi poradami, szybko przekonasz się, że zdjęcia, które wywołują zachwyt, nie zawsze są skomplikowane. Mi osobiście, jak i moim klientom najbardziej podobają się minimalistyczne zdjęcia, mające łatwy do odczytania, bezpośredni przekaz o charakterystycznej, wyrazistej kompozycji. Sztuka fotografii polega zawsze na czytelnym ukazaniu głównego tematu, ale też zwróceniu przy tym uwagi na wszystkie detale, które wzbogacają całość i to dzięki nim uzyskuję niepowtarzalny efekt, charakterystyczny dla mojego stylu.

Indywidualny i oryginalny styl stanowią podstawę dobrego zdjęcia. Z czasem nauczysz się widzieć światło, rozumieć aspekty techniczne, dzięki którym z dużo większą łatwością zrealizujesz swoje wymarzone projekty. Oczywistą sprawą jest fakt, że nawet najlepszy dostępny sprzęt nie zrobi za Ciebie zdjęcia.

Żeby nauczyć się tworzenia naprawdę dobrych fotografii, nie musisz kopiować prac innych fotografów i uczyć się miesiącami na własnych błędach, dochodząc do wszystkiego samemu. Z wiedzą, którą Ci przekażę będziesz mógł realizować własne pomysły, a Twoja nauka okaże się dużo bardziej efektowna. Jeśli zależy Ci na wykonywaniu zdjęć na których zaczniesz zarabiać pieniądze, musisz się czymś wyróżniać i opanować wszystkie techniki.


Na samym początku zachęcam do zapisania się do newsletter przez którego udostępniać będę dodatkowe treści niedostępne na serwisie orgazmum.com, a także poinformuję Cię o nowych artykułach związanych z fotografią.

Na portalu społecznościowym istnieje świeżo założona grupa dla osób które chciałaby wymieniać się doświadczeniami, zobaczyć backstage z sesji zdjęciowych, czy poznać inne osoby o tych samych zainteresowaniach.

Grupa na FB <- kliknij

 

Darmowa nauka fotografii, kurs fotograficzny, models, fotografia studyjna, kulinaria, nikon, canon, fomei, eizo