Hiszpania, PODRÓŻE

Przewodnik po Barcelonie- Loty, transport, nocleg

Czas aktywny : null min      

Pałamy miłością do Barcelony już od kilku lat, ale dopiero niedawno pierwszy raz udało nam się tam zawitać! 😍

To niesamowite miejsce, którego odwiedzenie nie kończy się na jednym razie. 💕 Zaś, czas w tym mieście biegnie zdecydowanie zbyt szybko!

Chcielibyśmy najlepiej jak tylko możemy przedstawić jak wykorzystać dany Wam w Barcelonie czas tak, aby dodatkowo nie spłukać za nad to Waszego portfela.

Barcelona na każdym kroku pełna jest różnych miejsc gastronomicznych- restauracji, barów, kafejek, cukierni, piekarni, sklepów, marketów i pięknych, ciasnych uliczek.

Zachwyca architekturą, położeniem ( ma dostęp do morza, wzgórz), gwarowością i pysznym jedzeniem.😋

Termin wyjazdu:

Nie ma się co oszukiwać, najlepszym terminem do zwiedzania bez przeciskania się w tłumie turystów jest okres od lutego do maksymalnie kwietnia, zaś na jesieni od października do końca listopada. W okresie zimowym jest najzwyczajniej w świecie chłodno, a w nie których apartamentach/mieszkaniach nie ma ogrzewania. W okresie letnim mogą przerosnąć Was wysokie temperatury i ludzie, którzy zaczynają myśleć o urlopach i zapełniać Barcelonę.

Jak dostać się najtaniej do Barcelony? Tanie loty!🛫

Loty do Barcelony nadal nie są najdroższymi lotami podróżniczymi. Do Barcelony można dolecieć nawet za ok 149-249 zł. Podstawą jest śledzenie promocji na liniach lotniczych takich jak Wizzair czy Ryanaira.

Nasze bilety kupiliśmy przez portal latamy.pl z 3 tygodniowym wyprzedzeniem. W dwie strony bez przesiadek, bilety dla dwóch osób z bagażem rejestrowanym zapłaciliśmy 1395zł 🛫🛫🛫

Koniecznie sprawdźcie miejsce lądowania! Musi to być lotnisko El Prat! Duża część lotów lata na lotnisko w Gironie, które znajduje się 80-100 km od Barcelony, a przejazd do niej może nawet kosztować Was więcej niż sam lot.😉

Dojazd z lotniska do Barcelony:

Najlepszym i najszybszym dojazdem jest świeżo oddane do użytku metro. To pierwsza w Barcelonie linia całkowicie zautomatyzowana.

Linia L9 pomiędzy przystankami Zona Universitaria i el Aeropuerto de Barcelona ma 20 kilometrów i 15 stacji. Czas przejazdu pomiędzy Zona Universitaria i Terminalem 1 to 32 minuty. Pociągi kursują co ok. 7 -10 minut.

UWAGA: Na stacji lotnisko El Prat należy wykupić bilet za 4,50 euro, czy to w przypadku dostania się do Barcelony, czy z Barcelony na lotnisko. Karta T-10 nie jest ważna na tej stacji! 


Należy pamiętać, iż z terminalu T2  kursuje pociąg Cercanillas, którym dotrzesz między innymi do stacji Sants, która jest najlepszym miejscem przesiadkowym do innych pociągów (Costa Brava, Costa Dorada) lub zielonej linii metra. Kursuje mniej więcej co 30 minut (rzadziej nocą).Pierwszy kurs jest o godz 5, a ostatni o 23.14.

Trasa:
Terminal 2 – El Prat de Llobregat – Bellvitge – Barcelona Sants Estacio – Passeig de Gracia – El Clot – Granollers Centre – Sant Celoni – Macanet

Komunikacja w mieście:

Metro, autobusy publiczne i turystyczne, wszystko kursuje bardzo sprawnie i dość często, jedynie trzeba pamiętać o strefach oraz mieć orientacje w rodzajach oferowanych biletów.

Po Barcelonie korzystacie z biletów tylko na 1 strefę.  Na jednym bilecie możecie podróżować metrem, autobusem, tramwajem czy pociągiem, dokonując przesiadek i zmieniając środek transportu (za wyjątkiem biletu jednorazowego). Bez problemu bilet zakupić można w automatach biletowych dostępnych na każdej stacji metra lub w punktach obsługi TMB, czy u kierowcy autobusu.

Istnieje także możliwość zakupu biletów oraz wzięcia bezpłatnej mapy Barcelony w informacji turystycznej na lotnisku El-Prat (na przeciwko wyjścia na terminal T2).

Najlepszą możliwością dla odwiedzających jest zakup biletu na 10 przejazdów – T-10 – cena 9,45 € . Każde skasowanie karty to możliwość podróżowania przez 1 godzinę 15 minut wszystkimi środkami transportu wraz z możliwością dokonywania przesiadek. Co istotne, karty mogą użyć dwie osoby w tym samym czasie. Kartę kasuje najpierw pierwsza osoba, przechodzi przez bramkę, podaje kartę drugiej osobie, po czym kasuje ją i przechodzi przez bramkę.

Jeśli preferujecie przewodnika lub zobaczenie konkretnych atrakcji i zabytków Barcelony bez własnego planu, warto jest kupić bilet na turystyczne busy, które kosztują 24-34 Euro za dzień/dwa. Jeden bilet uprawnia do korzystania ze wszystkich tras, a do autobusu można wsiadać i wysiadać na każdym z przystanków. Do wyboru jest trasa zielona, czerwona i niebieska.

transport-w-barcelonie-autobusy-metro-co-wybrac

Noclegi:

Miejsca do zamieszkania podczas naszego wyjazdu szukaliśmy na stronie Airbnb.pl 

To portal na którym można wynająć lub wynajmować w dowolnym miejscu na świecie, prywatne mieszkanie, pokój, apartament etc. Szukając apartamentu w Barcelonie sugerowaliśmy się relacją ceny do jakości, lokalizacją w centrum miasta, warto też pamiętać o udogodnieniach takich jak choćby wi-fi. Wybraliśmy apartament z łazienką w sypialni w samym środku głównej ulicy w Barcelonie, La Rambla. 300 metrów od słynnego targu la boqueria, w najlepszej dla nas lokalizacji. Mimo że od metra dzieliło nas 200 metrów, to do większości miejsc, które chcieliśmy zobaczyć wybieraliśmy się spacerem zwiedzając przy okazji miasto, bo wszędzie było blisko. Za 4 doby zapłaciliśmy 1150zł

Jeśli interesuje Was bardzo tani nocleg, z pewnością zainteresuje Was oferta hosteli. Główną ich zaletą jest cena ( 50-70 zł za os./doba),  a kolejnym plusem w porównaniu do hotelu jest dostęp do kuchni. Dla niektórych mało komfortowe mogą być wspólne łazienki.

Wasze porady, polecane przez Was miejsca noclegowe?

Na koniec proszę o komentarze. Możecie podzielić się własną przygodą, na co zwrócić uwagę podczas organizacji podróży. Jakie miejsca noclegowe  polecacie ?  Super jak podzielicie się swoimi spostrzeżeniami lub po prostu tym, że było fajnie 🙂

Nieustająco zapraszam na nasz fanpage, i Instagram .